Szanowni Państwo,

Na stronie Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej wystawiliśmy wirtualną księgę kondolencyjną z powodu śmierci naszego kolegi dr inż. Jacka Korniaka. Księga dostępna jest pod adresem: https://weaii.po.edu.pl/ksiega_kondolencyjna/ .

Kondolencje można złożyć także wysyłając treść, pamiątkowe zdjęcia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kondolencje przekazane tą drogą nie będą publikowane na wirtualnej księdze. Skrzynka ta jest obsługiwana przez Ewelinę Piotrowską, Prodziekan ds. organizacyjnych na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Zachęcamy do składania kondolencji. Wszystkie myśli i wspomnienia zostaną utrwalone w wydrukowanej Pamiątkowej Księdze.

Siedmioro naukowców Politechniki Opolskiej znalazło się w prestiżowym rankingu 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie. Zestawienie przygotował amerykański Uniwersytet Stanforda.

prof Marszalek W 2018 01 18 4189 300x200

Ranking przygotowany przez amerykański Uniwersytet Stanforda opiera się na dwóch zestawieniach. Pierwsze ocenia całościowy dorobek naukowca według indeksu bibliometrycznego (na kryterium oceny wpłynął m.in. indeks Hirscha oraz liczba cytowań przez innych autorów).

Na liście podsumowującej dorobek znalazł się prof. Wiesław Marszałek z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Specjalnością Profesora jest matematyka stosowana, swoją karierę naukową ponad ćwierć wieku temu związał ze Stanami Zjednoczonymi.

Nazwisko prof. Wiesława Marszałka znalazło się również w drugim zestawieniu Uniwersytetu Stanforda dotyczącym najczęściej cytowanych naukowców na świecie w ciągu 2019 roku.

 W sumie w rankingu zostało wyróżnionych 160 tys. naukowców z całego świata, pełna lista wyróżnionych dostępna jest na stronie data.mendeley.com.

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład z serii Nowoczesne Technologie w Informatyce, który odbędzie się 02.12.2020r. o godz.11.40 na platformie https://etele.po.edu.pl. Pelegentem będzie Pan Damian Śmietana, developer z Axabee, zajmujący się aplikacjami webowymi, który przedstawi zagadnienie "Technologie internetowe - rozwój i utrzymanie istniejącego systemu".
Zapraszamy studentów IV roku Informatyki i wszystkich miłośników technologii internetowych. 
 
 
Plan spotkania:
11:30 - 11:40 Joanna Jerz: Krótko o Axabee, prezentacja możliwości pracy i staży.
11:40 - 13:00 Damian Śmietana: Technologie internetowe - rozwój i utrzymanie istniejącego systemu"
13:00 - pytania do prelegenta.
 
Serdecznie zapraszamy! 
Na zdjęciu: Pan Damian Śmietana [archiwum własne]

Damian Smietna zdjecie

 

W dniu 30.11.2020r odbędą się Uroczystości Pogrzebowe śp. Jacka Korniaka. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele parafialnym w św. Jana Chrzciciela w Ozimku. Z uwagi na ograniczenia epidemiczne wewnątrz może przebywać 112 osób (rodzina i delegacje).

Transmisja Uroczystości Pogrzebowych będzie również dostępna Youtubie

- godz. 12:15- Modlitwa różańcowa w intencji śp. Jacka Korniaka -> Transmisja

- godz. 13:00 - Msza Święta ->Transmisja

 Parafia Ozimek -  https://www.youtube.com/channel/UC2k4LhkC9v-U1lhaKXo2UFQ

Aby umożliwić udział online w uroczystościach pogrzebowych wprowadzone zostały godziny rektorskie od 13.00 do 15.00.

Z przykrością informujemy, że 26 listopada 2020r. zmarł dr inż. Jacek Korniak, wykładowca Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Jacek Korniak urodził się 26 stycznia 1972 r. w Ozimku, gdzie skończył szkołę podstawową. W 1992 ukończył Technikum Elektryczne im. T. Kościuszki w Opolu. Studia podjął w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu, należał do grona najlepszych studentów na roku, dlatego w ramach ITS ukończył je wcześniej niż reszta rocznika, a od lutego 1997 r. już nieprzerwanie pracował na Politechnice Opolskiej, na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Pracę doktorską obronił w 2005 r. pod kierunkiem prof. Ryszarda Rojka.

W ostatnich latach pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Automatyki oraz był kierownikiem kilku dydaktycznych projektów stażowych, opiekunem praktyk oraz założycielem i opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Automatyków. Również aktywnie współpracował z przemysłem w zakresie automatyki przemysłowej.

Był nauczycielem bardzo lubianym przez całą społeczność akademicką. Zawsze uśmiechniętym i chętnym do pomocy, często angażował się w działania promocyjne i organizacyjne na Wydziale.

Był niezwykle zaangażowany w pracę dydaktyczną, o czym świadczą m.in. dziesiątki prowadzonych przez niego prac dyplomowych na wszystkich formach i stopniach studiów. Jest to niezwykle wielka strata dla Katedry Automatyki, Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki oraz całej naszej uczelni.

Prywatnie jego wielką pasją była muzyka. Był wieloletnim organistą w rodzinnej parafii w Ozimku oraz udzielał się w chórze przy Domu Kultury w Ozimku.

Będzie nam Go bardzo brakowało.

Pracownicy i studenci

Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki